Nalaten aan het JNF

Dinsdag, 10 november 2021

Nalaten aan het JNF

Onze donateurs dragen op vele manieren bij aan het tot bloei brengen van Israël. Nalatenschappen maken daar een belangrijk verschil in, omdat we daarmee vaak grotere projecten kunnen financieren.

Bijzondere samenwerking tussen JNF Nederland en JNF Zweden

Een prachtig voorbeeld is de groene long rond de groeiende metropool Be’er Sheva in de Negev woestijn. Sinds 1985 is daar ruim 11.000 hectare JNF-bos aangeplant. Hiermee beschermen we het gebied tegen erosie en stimuleren we biodiversiteit. In 2018 heeft JNF Nederland samen met JNF Zweden besloten om dit gebied uit te breiden met 500 hectare bos. Dankzij een aantal grote nalatenschappen hebben we dat kunnen realiseren. Maar, ons werk stopt nooit. Jaarlijks zorgt het JNF voor nieuwe aanplant.

Wil jij ook een wezenlijke bijdrage leveren aan onze projecten? Je kunt overwegen om het JNF in je testament op te nemen als goed doel. Zo leeft uw wens, ook als je er niet meer bent, door in het Israël van morgen.

Park op naam

Wat komt er kijken bij het regelen van een nalatenschap

Barbara Flesschedrager, binnen het JNF verantwoordelijk voor de afhandeling van nalatenschappen, vertelt dat er verschillende manieren zijn waarop mensen kunnen nalaten. Sommige mensen laten een deel of hun volledige erfenis aan het JNF na of wijzen het JNF aan als executeur-testamentair.

‘Het belangrijkste is dat de erflater zijn of haar wensen in kaart brengt’, vertelt Barbara. ‘Samen gaan we het gesprek hierover aan. Ik maak een persoonlijke afspraak, bij mensen thuis of hier op kantoor. Wat de meeste mensen belangrijk vinden, is dat hun geld naar Israël gaat. Mocht iemand specifieke wensen hebben, zoals bijvoorbeeld een park op eigen naam, dan ga ik na hoe en waar dat mogelijk is. Als eenmaal alles geregeld is, houd ik jaarlijks contact met de familie. De persoonlijke band is belangrijk.’

Een bijzonder verhaal

Een bijzonder verhaal is dat van meneer Van Amerongen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog verloor hij zijn vrouw en kind. Na de oorlog hertrouwde hij. Ter nagedachtenis aan zijn omgekomen familie richtte hij een woud op. Na zijn overlijden plantte zijn echtgenote ieder jaar bomen in dat woud.

We hadden regelmatig contact met haar. Het JNF was executeur en heeft haar begrafenis geregeld. Na haar dood schonk deze mevrouw het JNF gouden munten, die vorig jaar geveild zijn. De opbrengst hiervan gebruiken we voor de speciale brandweerauto voor het zuiden van Israël.’

Meer weten?

Wil je de mogelijkheden onderzoeken om (een deel van) je erfenis na te laten aan het JNF? Mail of bel Barbara via: info@jnf.nl of 020-646 6477. Wij horen het ook graag als je onze nieuwe brochure over Nalatenschappen wilt ontvangen.

Barbara Flesschedrager, nalatenschappen

Lees meer nieuws

JNF Nieuws

Joanne’s blog 123

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 123/ Donderdag, 12 februari 2026Joanne's blog Lieve allemaal, Soms lees je nieuws dat verder gaat dan een kop in de krant. Nieuws dat een gezicht krijgt, een stem, een verhaal. Het nieuws van afgelopen week dat majoor Ella Waweya is benoemd tot de nieuwe Arabischtalige woordvoerder van het Israëlische leger,… Lees verder Joanne’s blog 123

Lees nieuws

Joanne’s blog 122

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 122/ Donderdag, 5 februari 2026Joanne's blog Lieve allemaal, Elk jaar rond Toe Bisjwat herdenken we Jesper met onze groep. Verspreid over landen en levens staan we even stil bij onze dierbare vriend uit Denemarken. Na mijn middelbareschooltijd vertrok ik naar Israël voor een internationaal studie- en werkprogramma. In kibboets Lavi… Lees verder Joanne’s blog 122

Lees nieuws

Joanne’s blog 121

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 121/ Donderdag, 29 januari 2026Joanne's blog Lieve allemaal, We zeiden altijd: “Dit nooit meer.” Afgelopen dinsdag was het wereldwijd Holocaust Herdenkingsdag. Deze dag is er niet zomaar gekomen. Het initiatief begon in Zweden en werd later ondersteund door de Europese Unie. In 2005 namen de Verenigde Naties een resolutie aan… Lees verder Joanne’s blog 121

Lees nieuws

Joanne’s blog 120

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 120/ Donderdag, 22 januari 2026Joanne's blog Lieve allemaal, Iedere dag geniet ik van mijn wandeling door de avocado- en bananengaarden, maar op sjabbat is het altijd net een beetje meer. Elke week weer is het op deze dag alsof de tijd zelf ook even vertraagt. De natuur lijkt verstild, in… Lees verder Joanne’s blog 120

Lees nieuws