‘Boswachter van de toekomst’

donderdag, 17 maart 2022

‘Boswachter van de toekomst’

‘Boswachter van de Toekomst’ is een nieuwe opleiding van JNF Israël waar 60 jonge volwassenen worden opgeleid in ecosysteembeheer. De eerste lichting studenten zal naar verwachting volgende maand afstuderen.

Tijdens de opleiding is onder andere aandacht voor moderne technologie. Na de megabranden in het Jeruzalemgebergte afgelopen zomer, worden nu onder andere vliegtuigen ingezet die thermische beelden van velden maken om bosbranden op te sporen. Ook worden er geavanceerde hulpmiddelen gebruikt om de schade van branden te lokaliseren en te beoordelen.

Veronica Moreno Llorente

“Hoewel Israël veel bomen plant, wordt het land nog niet beschouwd als een leider in bosbouw”

Geen mannenberoep

Wie denkt dat het een echt mannenberoep is, heeft het mis. Van de huidige studenten is ruim de helft vrouw.

“Bosbouw is een beroep dat meestal door mannen werd bemand, omdat boswachters de meeste dagen in het veld doorbrengen,” vertelt Chanoch Zoref, directeur bosbeheer Jeruzalem. Hij heeft tijdens de opleiding kunnen vaststellen dat vrouwen even goed, zo niet beter zijn voor dit werk. “Een gedeelte van het boswachterswerk houdt zich nu namelijk ook bezig met wetenschappelijke ontwikkelingen op het gebied van bosbouw en klimaatverandering.”

Praktijkgerichte opleiding

De aanstaande boswachters hebben inmiddels een intensieve theoretische cursus van vijf weken achter de rug. Ze zijn nu begonnen aan een praktijkgerichte opleiding van negen maanden in het veld. Na voltooiing zullen zij deel uit gaan maken van JNF Israël.

Verrassend

Een van de studenten is Veronica Moreno Llorente. Zij werkte in de bosbouw in Spanje en Schotland voordat zij met haar vriend naar Israël verhuisde. Toen ze hoorde over het programma, schreef ze zich in en werd aangenomen.

“Hoewel Israël veel bomen plant, wordt het land nog niet beschouwd als een leider in bosbouw”, aldus Veronica. Ze is verrast door het bijzondere programma en de enorme kracht en mogelijkheden van bosbouw in Israël.

Boswachters aan het werk
Veronica Moreno Llorente

Veronica wil in Israël blijven om mee te helpen bij het herbeplanten en herstellen van de bossen van de Joodse staat. Ze leert Ivriet en hoopt snel met het echte werk te beginnen.

Bijzonder programma

Maya Millet schreef zich in voor het programma na enkele jaren te hebben gewerkt in de Israëlische Nationale Parken en les te hebben gegeven in wetenschappen en aardrijkskunde. Zij heeft een bachelorsdiploma van de Ben-Goerion Universiteit en is moeder van drie kinderen.

“Boswachter van de Toekomst”, vertelt Maya, “is een bijzonder programma in een belangrijke organisatie. Ik ben er trots op dat ik hier deel vanuit maak.”

Lees meer nieuws

JNF Nieuws

75 diplomaten planten 75 bomen voor Israëls verjaardag

... / JNF / Bomen / 75 diplomaten planten 75 bomen / Dinsdag, 23 mei 202375 diplomaten planten 75 bomen voor Israëls 75ste verjaardag Om de 75ste verjaardag van het land te eren, nodigden JNF Israël en het ministerie van Buitenlandse Zaken begin deze maand het diplomatieke corps in Israël uit om samen 75 bomen… Lees verder 75 diplomaten planten 75 bomen voor Israëls verjaardag

Lees nieuws

Een internationaal geprezen ecologisch park

... / JNF / Bomen / Een internationaal geprezen ecologisch park / Maandag, 22 mei 2023Een internationaal geprezen ecologisch park Op 13 mei was het Wereldvogeltrekdag. Reden voor ons om extra aandacht aan de Hula vallei te geven. Het hart van de Hula vallei, gelegen in het noorden van Israël, is door het JNF in… Lees verder Een internationaal geprezen ecologisch park

Lees nieuws

Projectupdate: 10 schuilkelders geplaatst

... / JNF / Bomen / Projectupdate: 10 schuilkelders geplaatst / Maandag, 22 mei 202310 schuilkelders geplaatst In mei 2021 werden in anderhalve week tijd meer dan vierduizend rakketten op Israël afgevuurd. JNF Israël deed toen een beroep op alle JNF-kantoren in de wereld. Samen gingen we aan de slag om financieel te helpen met… Lees verder Projectupdate: 10 schuilkelders geplaatst

Lees nieuws

Interview Arjen Lont

... / JNF / Bomen / Interview Arjen Lont / Dinsdag, 25 april 2023546 bomen ter nagedachtenis aan 546 vermoorde Joodse Leeuwarders ‘75 jaar is een bijzondere verjaardag. Het is uniek wat er in zo’n korte tijd bereikt is in Israël. Ik wilde een cadeau geven ter gelegenheid van deze bijzondere mijlpaal en zo kwam… Lees verder Interview Arjen Lont

Lees nieuws