Help het JNF de bosbranden te blussen!

bosbranden blussen

Donderdag, 27 augustus 2020

Help het JNF de bosbranden te blussen!

Op dit moment zijn het aantal branden en pogingen tot brandstichting vanuit Gaza weer in alle hevigheid toegenomen. De afgelopen drie weken regent het in Israël raketten en ballonnen vanuit Gaza. Meer dan 400 branden in de laatste 22 dagen. De ballonnen zijn gevuld met explosieven en als zij neerkomen, zorgt ook dat voor branden.

bosbranden blussen

Het is moeilijk om Danny Ben-David, regionaal directeur Negev van het JNF, te bereiken. Hij en zijn team zijn dag en nacht bezig om de bossen van het JNF te beschermen en het vuur zo snel mogelijk te blussen. ‘Het is afschuwelijk wat er gebeurt. Alleen al in de afgelopen drie weken hadden we hier 400 branden. 120 hectare bos is in vlammen opgegaan. Ter vergelijking, in 2018 waren er in het hele jaar 1270 branden en is 1200 hectare bos verbrand. Gisteren alleen al, moesten we er 35 keer op uit. Onze eigen boswachters en brandweermannen, geholpen door de brandweer uit de omgeving en door soldaten van het leger, kunnen het bijna niet aan. We doen wat mogelijk is en hopen dat het spoedig weer rustig zal worden. Het is een grote tragedie voor iedereen die erbij betrokken is’, aldus Danny.

 

Enorme natuurgebieden aan de grens met Gaza worden voortdurend blootgesteld aan brandstichting. Een dramatische menselijke tragedie die maar niet lijkt te stoppen. Het is gevaarlijk voor de vele gemeenschappen nabij de grens en zorgt ook voor grote ecologische en economische schade.

 

Help jij mee de schade te beperken én herstellen? Doneer nu!

VN-klimaatdoel 3
VN-klimaatdoel 13

Dit project draagt bij aan de volgende, door de Verenigde Naties opgestelde Duurzame Ontwikkelingsdoelen:

Bomen en bossen helpen de schade van het broeikaseffect te beperken en het natuurlijk evenwicht te herstellen. Bovendien vergroten ze de leefbaarheid en het welzijn.

Lees meer nieuws

JNF Nieuws

Shana tova van onze voorzitter

Donderdag, 13 september 2023Shana tova van onze voorzitter Beste JNF vrienden, shalom!   Al jaren volg ik de ontwikkelingen op het gebied van groene energie met grote belangstelling. Israël staat hoog aangeschreven in de publicaties die ik voorbij zie komen. Wij werken dan ook intensief samen met onze koepelorganisatie JNF Israël om projecten in groene… Lees verder Shana tova van onze voorzitter

Lees nieuws

Terugblik FoodTech avond

Donderdag, 17 augustus 2023Terugblik op een bijzondere FoodTech avond We organiseerden afgelopen juli het JNF FoodTech Experience Event met als gastsprekers dr. Ofir Benjamin en Ethy Levy. Zij spraken over innovatie op het gebied van voedsel en landbouw: de veranderingen op dit gebied, de rol die Israël daarbij speelt en wat het voor invloed heeft… Lees verder Terugblik FoodTech avond

Lees nieuws

Van Wageningen naar Tel Hai met een JNF studiebeurs

Woensdag, 16 augustus 2023Van Wageningen naar Tel Hai met een JNF studiebeurs Heb je interesse in een onderzoekstage in Israël? Laat je inspireren door Jort Bouma (25 jaar). Hij is onze eerste student uit Wageningen die met een JNF studiebeurs stage loopt bij het Tel Hai College. Het Tel Hai College is een agri- en… Lees verder Van Wageningen naar Tel Hai met een JNF studiebeurs

Lees nieuws

Hoe gaat het JNF te werk?

Waarom we ons juist nu inzetten voor ons zo geliefde Israël!Hoe gaat het JNF te werk? JNF Nederland is een onafhankelijke stichting en een apolitieke organisatie, die projecten steunt op het gebied van bebossing, water, landbouw en welzijn. Alle projecten van JNF Nederland bevinden zich binnen de internationaal erkende grenzen van Israël. Onze projecten zijn… Lees verder Hoe gaat het JNF te werk?

Lees nieuws