Donderdag, 27 augustus 2020
Help het JNF de bosbranden te blussen!
Op dit moment zijn het aantal branden en pogingen tot brandstichting vanuit Gaza weer in alle hevigheid toegenomen. De afgelopen drie weken regent het in Israël raketten en ballonnen vanuit Gaza. Meer dan 400 branden in de laatste 22 dagen. De ballonnen zijn gevuld met explosieven en als zij neerkomen, zorgt ook dat voor branden.


Het is moeilijk om Danny Ben-David, regionaal directeur Negev van het JNF, te bereiken. Hij en zijn team zijn dag en nacht bezig om de bossen van het JNF te beschermen en het vuur zo snel mogelijk te blussen. ‘Het is afschuwelijk wat er gebeurt. Alleen al in de afgelopen drie weken hadden we hier 400 branden. 120 hectare bos is in vlammen opgegaan. Ter vergelijking, in 2018 waren er in het hele jaar 1270 branden en is 1200 hectare bos verbrand. Gisteren alleen al, moesten we er 35 keer op uit. Onze eigen boswachters en brandweermannen, geholpen door de brandweer uit de omgeving en door soldaten van het leger, kunnen het bijna niet aan. We doen wat mogelijk is en hopen dat het spoedig weer rustig zal worden. Het is een grote tragedie voor iedereen die erbij betrokken is’, aldus Danny.
Enorme natuurgebieden aan de grens met Gaza worden voortdurend blootgesteld aan brandstichting. Een dramatische menselijke tragedie die maar niet lijkt te stoppen. Het is gevaarlijk voor de vele gemeenschappen nabij de grens en zorgt ook voor grote ecologische en economische schade.
Help jij mee de schade te beperken én herstellen? Doneer nu!



Dit project draagt bij aan de volgende, door de Verenigde Naties opgestelde Duurzame Ontwikkelingsdoelen:
Bomen en bossen helpen de schade van het broeikaseffect te beperken en het natuurlijk evenwicht te herstellen. Bovendien vergroten ze de leefbaarheid en het welzijn.