De eerste JNF-brandweerwagen is klaar

JNF-brandweerwagen

woensdag 23 juni 2021

Eindelijk naar Israël

Enige tijd geleden hebben wij jullie hulp gevraagd om ons te helpen bij de aanschaf van een nieuwe bosbrandweerwagen voor de brandweer van het JNF in Israël.  De brandweerwagens waren oud en niet geschikt voor het ruwe bosgebied waar ze voor worden gebruikt. Het werd steeds moeilijker om op tijd op de plek van de branden aan te komen.

Afgelopen week hebben wij eindelijk het nieuws gekregen dat onze eerste JNF-brandweerwagen klaar is en volgende maand wordt afgeleverd. Hij kan daarna in gebruik worden genomen door de JNF-brandweerlieden. We zijn blij dat we dit goede nieuws kunnen delen. Dankzij jullie donaties hebben we samen deze bijzondere brandweerwagen kunnen aanschaffen!

JNF-brandweerwagen

Klaar voor gebruik

De wagen is op dit moment in de laatste productiefase. Bij de productie komen altijd een hoop uitdagingen kijken. Corona zorgde voor vertraging, die de levertermijn behoorlijk heeft opgerekt. De wagens moeten daarnaast aan nogal wat eisen voldoen om optimaal te functioneren. Zoals: 

  • een bumperkanon voor snelle operaties
  • de mogelijkheid tot uitschakelen tijdens het rijden
  • lage en hoge waterdruk inclusief mixen van schuim om water te besparen
  • accessoires voor het blussen van veld- en bosbranden

De brandweerwagen wordt geïmporteerd vanuit Monfalcone in Italië en wordt naar verwachting eind juli over zee getransporteerd naar Israël. Daarna volgt een standaardprocedure waarbij het JNF-brandweerteam wordt getraind om met alle functies van de nieuwe brandweerwagen overweg te kunnen. Eind augustus is hij dan klaar voor gebruik.

Bosbranden blussen in Israel – maatregelen ter preventie

Het JNF doet er alles om de bosbranden te voorkomen. Zo is er een vrijwillige brandweer in het leven geroepen, die bestaat uit inwoners van dorpen en steden in bosrijke omgevingen.  Op scholen geeft het JNF les over hoe je op een verantwoorde manier met bossen omgaat. Hoe jonger je hier mee begint, hoe beter. Dan zijn er de uitkijktorens op strategisch belangrijke plekken en die vooral in de zomermaanden 24/7 bemand zijn.

Ook grazende geiten-en schapenkuddes maken deel uit van de brandpreventie. Het is belangrijk dat de branden zich niet snel verspreiden, ook niet over de grond. Dus hoe minder gras en ander brandgevaarlijk gewas, hoe beter. Het JNF heeft afspraken gemaakt met bedoeïenherders om hun kuddes in de bossen te laten grazen. 

Afgelopen week hebben wij eindelijk het nieuws gekregen dat onze eerste JNF-brandweerwagen volgende maand wordt afgeleverd en in gebruik kan worden genomen door de JNF-brandweerlieden. We zijn blij dat we dit goede nieuws kunnen delen. Dankzij jullie donaties hebben we samen deze bijzondere brandweerwagen kunnen aanschaffen!

Fotocredit: Jehuda Perez

Lees meer nieuws

JNF Nieuws

Joanne’s blog 101

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 101/ Donderdag, 21 augustus 2025Joanne's blog Lieve allemaal, Daar sta ik. Op een groot, centraal kruispunt, ergens in het noorden van Israël. Samen met vele anderen. In mijn hand een stok met daaraan de Israëlische vlag. Om me heen wapperen vele vlaggen, ook in het geel, de kleur die de… Lees verder Joanne’s blog 101

Lees nieuws

Joanne’s blog 100

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 100/ Donderdag, 14 augustus 2025Joanne's blog Verbinding in het groen Lieve allemaal, Afgelopen week gebeurde er iets bijzonders dat me nog lang bij zal blijven. Het voelt alsof dit een verhaal is, alsof ik het bedacht heb, maar dat is niet zo. Ik bezocht een klein maar betekenisvol park, slechts… Lees verder Joanne’s blog 100

Lees nieuws

Joanne’s blog 99

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 99/ Donderdag, 7 augustus 2025Joanne's blog Lieve allemaal, De gesprekken worden harder. De meningen stelliger. Alsof er nog maar twee kampen zijn: vóór of tégen. En steeds vaker hoor ik mensen, zelfs mensen die ik bewonder, zeggen: “We staan niet meer achter Israël.” Dat raakt me. Het maakt me verdrietig.… Lees verder Joanne’s blog 99

Lees nieuws

Joanne’s blog 98

.../ JNF/ Blog/ Joanne’s blog 98/ Donderdag, 31 juli 2025Joanne's blog Lieve allemaal, Ik moest laatst iets regelen bij de bank. Niet mijn favoriete plek en zeker niet in Israël. Daar bedoel ik verder niets mee, maar het is er wel altijd gedoe en heerlijk ongeregeld, druk en chaotisch. Iedereen denkt altijd dat ze tegelijk… Lees verder Joanne’s blog 98

Lees nieuws