Joanne’s blog 61

Joanne's blog 61 - branden door brokstukken van neergeschoten raketten

Dinsdag, 22 oktober 2024

Joanne's blog

Joanne Nihom - JNF Team

Lieve allemaal,

Al dagen is het vreselijk onrustig bij ons in de buurt. Maar aan het einde van de morgen was het eindelijk stil.

Terwijl Vivian, Shirly en ik bezig zijn met de afrondingen voor de nieuwsbrief van het JNF van vandaag en ik rustig in mijn huis achter mijn computer zit te typen, gaat plotseling het alarm in ons dorp af. Vervolgens beginnen de knallen. Oorverdovend. Keihard.

Ik hol naar de schuilkelder dicht bij mijn huis. Ik zie iedereen aankomen snellen, van alle kanten. Een jonge vrouw staat buiten alleen maar te gillen, ik pak haar vast en neem haar mee de schuilkelder in. Ze huilt en roept: “wat is dit, wat is dit?” Iemand neemt haar over van mij. Ondertussen help ik wat oudere mensen naar binnen.

Dan loop ik zelf naar beneden de schuilkelder in en begin ik te bibberen en te huilen.  Ik weet niet precies waarom, misschien een reactie.

Ik besluit toch weer even de trap op te lopen en blijf bij de ingang staan, terwijl de knallen doorgaan. Dan zie ik in de verte een vrouw lopen, ze woont vlak bij me in de buurt en heeft blijkbaar niet door wat er gaande is. Ik gil naar haar dat ze snel moet komen. Ze loopt moeilijk, struikelt bijna en valt in mijn armen.

Dan wordt het buiten rustiger. Verdwaast komt iedereen weer uit de schuilkelder.

Het lijkt alsof het over is, maar dat is niet zo. Op vier plekken in ons dorp blijken branden te zijn, waar van een hele grote. De branden zijn veroorzaakt door brokstukken van neergeschoten raketten door het afweergeschut. En door de hitte en de enorme wind worden ze extra aangewakkerd.

De burgemeester van ons dorp laat via de whatsapp weten dat de brandweer uit de omgeving en van bevriende dorpen er zijn om te helpen. Kort daarna zie ik brandweervliegtuigen overkomen die helpen met blussen.

Dan komt mijn poes binnenlopen, en gaat op de patio zitten. Zij duikt ineen en kijkt naar rechts. Daar zie ik de rookwolken van de grote brand. Het is immens. De tranen lopen over mijn wangen. Wat is dit voor een wereld, wat doen we elkaar allemaal aan?

O G’d laat dit stoppen, voor iedereen, voor iedereen.

Lieve groet, Joanne

Doneer en help bij de brandbestrijding in Noord-Israël

Lees meer nieuws

JNF Nieuws